Geoblog.pl    minirtw    Podróże    mini RTW    Prośba o intelektualną burzę mózgów

Prośba o intelektualną burzę mózgów

Chiny
Chiny, Pekin

Drodzy Czytelnicy,

liczymy na Was! Młoda chińska reżyserka zapytała nas jakie polskie filmy powinna zobaczyć. Co ciekawe widziała już "Dług" i "Trzy Kolory". Jakie inne filmy wg Was powinna zobaczyć? Honor polskiej kinematografii spoczywa na Waszych barkach :)

Pozdrawiamy serdecznie
M&D

tonik
tonik - 2009-04-06 06:46
"Kanał" A. Wajda, "Popiół i diament" A. Wajda, "Faraon" J. Kawalerowicz, "Rejs" M. Piwowski, "Miś" S. Bareja, "Seksmisja" J. Machulski, "Nic śmiesznego" M. Koterski, "Dzień świra" M. Koterski... i jeszcze w tonie naszej ulubionej narodowej martyrologii, jeśli coś koniecznie z tego nurtuto to co mamy najlepsze czyli "Katyń" A. Wajdy, reszty nie da się oglądać, przez przeideologizowanie .

Miłego oglądania, szczególnie Rejsu, Misia i Seksmisji :D:D:D

tonik
tonik - 2009-04-06 06:48
PS Super, że widziała "Dług" - respect - najlepszy film o wilczym kapitalizmie początku lat 90-tych w Polsce! :D

gsz
gsz - 2009-04-06 12:05
Wg mnie z najnowszych warte uwagi są 33 sceny z życia Szumowskiej i może 0_1_0 Łazarkiewicza. Do starszych dorzuciłabym Człowieka z marmuru i żeby był komplet Człowieka z żelaza, może też Barwy ochronne Zanussiego. A, no i Kolski! - Historia kina w Popielawach, Jańcio Wodnik, Cudowne miejsce. A tak bardziej rozrywkowo to (mam do niego słabość) serial Wojna domowa z Ireną Kwiatkowską - staroć, bo z 1965-66, ale wg mnie ma swój urok:)

asiaileszek
asiaileszek - 2009-04-06 15:03
My zaś dorzucimy coś lżejszego, choć może tylko teoretycznie. Jeśli Nan chce poznać prawdziwy obraz dzisiejszej polskiej prowincji ( choć pewnie nie tylko) oraz ludzkich zachowań powinna obejrzeć Rancho Wilkowyje…

A teraz UWAGA:
DZIŚ, za chwilę, dokładnie o 15.15 NASZA KOCHANA MARTYNKA MA URODZINKI:--)
W związku z tym Grupa LAO życzy długiego jak Chiński Mur, spokojnego jak ocean wokół wysp Perhentian, usłanego kwiatami orchideii z singapurskiego ogrodu, harmonijnego jak herbaciane wzgórza Malezji wspaniałego życia, oczywiście przy boku swego Towarzysza podróży, tej i może tej przyszłej:-)
STO LAT, Martynko!!!

minirtw
minirtw - 2009-04-06 16:25
Dziękujemy wszystkim za sugestie. "Dług", czyli wg niej "dlag", obejrzała, gdyż był to jedyny nie amerykański film do ściągnięcia w chińskiej wyszukiwarce. Dobra nasza!

karolinka5
karolinka5 - 2009-04-06 20:26
i koniecznie Polską edycje Brzyduli:) Martynko z okazji urodzin dużo buziaków dla Ciebie spełnienia najdrobniejszego marzenia w każdym jego szczególe :*:*

Ola
Ola - 2009-04-08 00:29
W sumie widziala Dług - najlepszy polski film...trudno takiej doradzic, ale moze "Do widzenia, do jutra"?

DZIADEK
DZIADEK - 2009-04-08 13:17
Martynko!! Niebywała sprawa obchodzić urodziny pod Wielkim Chińskim Murem. Życzymy Ci nadal tylu wspaniałych wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim Wam obojgu powrotu cało i zdrowo.
Dziadek, Pani OLA i NATALKA

Dziadek
Dziadek - 2009-04-08 13:28
Martynko! Opiszcie jak się obchodzi Wielkanoc w " państwie środka". Życzymy Wam żeby w Wielkanoc było Wam miło, zdrowo i wesoło.
Dziadek

miniek
miniek - 2009-04-09 00:28
Jak dla mnie - "Pianista". Mimo, że nie jest to typowo film "Made in Poland" bo we współpracy z Niemcami, Francją i UK, ale jest w nim kawałek Naszej historii... świetnie z resztą przedstawionej.

A z całkowicie już Polskich produkcji:
"Jasminum" - optymistycznie nastawiający film w baśniowej... niemal sielankowej, przyjemnej otoczce.
"Kingsajz" - ... klasyka, nie trzeba chyba żadnych opisów.
"Popiełuszko" - to akurat z nowości... więc nie wiem czy w Chinach już będzie dostępny ;P
Na chwilę obecną nie przychodzi mi nic więcej do głowy... w ogóle nie wiem czy pisanie dalszych propozycji ma jakiś sens z powodu ewentualnego przedawnienia waszej prośby.

minirtw
Daniel Drążkiewicz i Martyna Kołodziejska